עורך דין תעבורה

מאמרים נוספים

עורך דין תעבורה

רמת האכיפה של משטרת התנועה בישראל נמצאת במגמת עלייה מתמדת. אם בשנת 2014 ניתנו בישראל כ-630,000 דו"חות תנועה "בלבד", נכון להיות מדובר על תדירות של יותר מ-1.4 מיליון דו"חות בשנה.  הרוב המכריע של עבירות התנועה הינן עבירות מסוג "ברירת משפט" המוכרות כ"קנסות". קרי, עבירות תנועה קלות כמו מהירות מפורזת או אי ציות לתמרורים. במקרים אלה

קרא עוד »

עבירות נוער

משרד עורכי דין שלומי בן דור מתמחה בעבירות נוער, בייצוג קטינים ובליווי בני משפחתם. עו"ד שלומי בן דור, מייסד המשרד, שירת במשך עשרות שנים בשורה של תפקידי מפתח במשטרת ישראל וביניהם ראש צוות חקירות נוער במחוז ירושלים.  במסגרת תפקידיו השונים במשטרה נחשף עו"ד בן דור לכל הפריזמה של עבריינות הנוער בישראל לרבות בנושאי סמים, אלימות,

קרא עוד »

עבירות אלימות בספורט

אלימות בספורט הפכה לצערנו "למכת מדינה" וכמעט מדי שבוע אנו נחשפים באמצעי התקשורת לדיווחים אודות קטטות, פריצות למגרשים, איומים, שימוש באמצעים מסוכנים (כמו אבוקות), תקיפת שוטרים וסדרנים ועוד. הדברים הגיעו עד לכדי כך שהמדינה ומשטרת ישראל נקטו בשורה של צעדים להתמודד עם התופעה. בין הבולטים שבהם ניתן לציין למשל את: וועדת צור – וועדה ציבורית

קרא עוד »

עורך דין פלילי

מדי שנה נפתחים במשטרת ישראל כ-300,000 תיקים ומתבצעים כ-50,000 מעצרים. תפקידו של עורך הדין הפלילי מתחיל כבר בשלבים המוקדמים ביותר של ההליך הפלילי ולעתים אף בטרם החשוד מקבל זימון לחקירה במשטרה. עם קבלת זימון לחקירה או למתן עדות, וכמובן שבמקרים של מעצר משטרתי, רצוי לפנות בהקדם וללא דיחוי לקבלת ייעוץ משפטי מטעם עורך דין פלילי.

קרא עוד »

ליצירת קשר

רמת האכיפה של משטרת התנועה בישראל נמצאת במגמת עלייה מתמדת. אם בשנת 2014 ניתנו בישראל כ-630,000 דו"חות תנועה "בלבד", נכון להיות מדובר על תדירות של יותר מ-1.4 מיליון דו"חות בשנה. 

הרוב המכריע של עבירות התנועה הינן עבירות מסוג "ברירת משפט" המוכרות כ"קנסות". קרי, עבירות תנועה קלות כמו מהירות מפורזת או אי ציות לתמרורים. במקרים אלה הדו"ח נמסר לנהג על ידי שוטר או נשלח בדואר (לפי צילום אוטומטי). האנשם יכול לשלם את הקנס או לערער עליו לבית המשפט לתעבורה. 

העבירות החמורות יותר בתחום התעבורה הן עבירות של "הזמנה לדין" כדוגמת נהיגה בשכרות, גרימת תאונת דרכים ועוד. עבירות אלה כוללות כבר הליך משפטי מורכב המגיע לבתי המשפט לתעבורה ויכול להיגמר בעונשים קשים – פסילת רישיון נהיגה (על תנאי, לתקופה מוגבלת או לצמיתות), מאסר על תנאי ואפילו מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח. 

במקרים מסוימים משפט תעבורה יכול לכלול מעצר ואף מעצר עד תום ההליכים. כך גם עבירות תעבורה קשות (כמו מעורבות בתאונת דרכים או נהיגה בשכרות) מביאות גם לפסילה מנהלית מיידית (לפני משפט). 

עורך דין תעבורה

ייצוג משפטי בתחום התעבורה עשוי לשנות מקצה לקצה את התפתחות ההליך בשלביו הראשונים ואת תוצאתו הסופית. ייצוג הנאשם במקצועיות ובנחישות יכול להביא לריכוך כתב האישום, המתקת גזר הדין ואף לזיכוי מוחלט. 

משרד עורכי דין שלומי בן דור מתמחה בדיני תעבורה ומציע ללקוחותיו שירותים ואיכותיים בליווי בתיקי תעבורה קלים וקשים כאחד. משרדנו מייצג נחקרים ונאשמים עוד בשלבים הראשונים ביותר של ההליך וכמובן שלאורך כל הדרך. אנו עומדים לימין הלקוח בניהול מו"מ מול התביעה המשטרתית לביטול או ריכוך כתב האישום ובליטיגציה בערכאות ובטריבונלים השונים. 

משרדנו מבין היטב את המשמעויות המקופלות מאחורי הליכים בתחום התעבורה שיכולים להשפיע באופן דרמטי על חיי הנחקר/החשוד/הנאשם ובני משפחתו. בין אם בסיטואציות של קנסות כספיים כבדים ובין אם בעונשים חמורים כדוגמת פסילה ומאסר. 

תחומי העיסוק של המשרד במחלקת התעבורה:

  • תאונות דרכים ותאונות דרכים קטלניות. 
  • פסילת רישיון נהיגה (פסילה על תנאי, פסילה קצובה ופסילה לצמיתות). 
  • ייצוג בעבירות ברירת משפט. 
  • ייצוג בסוגיות מעצר בעבירות תעבורה. 
  • ליווי בחקירה בעבירות תעבורה. 
  • השבת רישיון נהיגה והתמודדות עם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. 
  • נהיגה בפסילה. 
  • פסילה מנהלית. 
  • נהיגה בשכרות, נהיגה תחת השפעת סמים. 
  • עבירות תעבורה – מהירות, אי ציות לתמרורים, נהיגה מסוכנת, נהיגה בחוסר זהירות, נהיגה ללא ביטוח, שימוש בטלפון סלולרי בזמן נהיגה ועוד. 
גלילה למעלה