עבירות נוער

מאמרים נוספים

עורך דין תעבורה

רמת האכיפה של משטרת התנועה בישראל נמצאת במגמת עלייה מתמדת. אם בשנת 2014 ניתנו בישראל כ-630,000 דו"חות תנועה "בלבד", נכון להיות מדובר על תדירות של יותר מ-1.4 מיליון דו"חות בשנה.  הרוב המכריע של עבירות התנועה הינן עבירות מסוג "ברירת משפט" המוכרות כ"קנסות". קרי, עבירות תנועה קלות כמו מהירות מפורזת או אי ציות לתמרורים. במקרים אלה

קרא עוד »

עבירות נוער

משרד עורכי דין שלומי בן דור מתמחה בעבירות נוער, בייצוג קטינים ובליווי בני משפחתם. עו"ד שלומי בן דור, מייסד המשרד, שירת במשך עשרות שנים בשורה של תפקידי מפתח במשטרת ישראל וביניהם ראש צוות חקירות נוער במחוז ירושלים.  במסגרת תפקידיו השונים במשטרה נחשף עו"ד בן דור לכל הפריזמה של עבריינות הנוער בישראל לרבות בנושאי סמים, אלימות,

קרא עוד »

עבירות אלימות בספורט

אלימות בספורט הפכה לצערנו "למכת מדינה" וכמעט מדי שבוע אנו נחשפים באמצעי התקשורת לדיווחים אודות קטטות, פריצות למגרשים, איומים, שימוש באמצעים מסוכנים (כמו אבוקות), תקיפת שוטרים וסדרנים ועוד. הדברים הגיעו עד לכדי כך שהמדינה ומשטרת ישראל נקטו בשורה של צעדים להתמודד עם התופעה. בין הבולטים שבהם ניתן לציין למשל את: וועדת צור – וועדה ציבורית

קרא עוד »

עורך דין פלילי

מדי שנה נפתחים במשטרת ישראל כ-300,000 תיקים ומתבצעים כ-50,000 מעצרים. תפקידו של עורך הדין הפלילי מתחיל כבר בשלבים המוקדמים ביותר של ההליך הפלילי ולעתים אף בטרם החשוד מקבל זימון לחקירה במשטרה. עם קבלת זימון לחקירה או למתן עדות, וכמובן שבמקרים של מעצר משטרתי, רצוי לפנות בהקדם וללא דיחוי לקבלת ייעוץ משפטי מטעם עורך דין פלילי.

קרא עוד »

ליצירת קשר

משרד עורכי דין שלומי בן דור מתמחה בעבירות נוער, בייצוג קטינים ובליווי בני משפחתם. עו"ד שלומי בן דור, מייסד המשרד, שירת במשך עשרות שנים בשורה של תפקידי מפתח במשטרת ישראל וביניהם ראש צוות חקירות נוער במחוז ירושלים. 

במסגרת תפקידיו השונים במשטרה נחשף עו"ד בן דור לכל הפריזמה של עבריינות הנוער בישראל לרבות בנושאי סמים, אלימות, עבירות מין, עבירות רכוש, עבירות על רקע לאומני ועוד. הטיפול המקצועי ללקוח במשרדנו ניתן תוך היכרות מעמיקה של התחום הייחודי של עבריינות הנוער משני צדי המתרס. זאת, הן בשלבים הראשונים של החשדות והחקירה, הן בהתמודדות עם מעצרים והן – כמובן – לאחר הגשת כתב אישום (בין אם במו"מ להסדר טיעון ובין אם בניהול הליך להוכחת החפות של הנער בליטיגציה בערכאות). 

הגישה במשפט הישראלי כלפי עבירות נוער

התביעה הפלילית, החקיקה ורשויות החקירה בישראל, כמו גם הערכאות המשפטיות השונות, נוקטות במדיניות ייחודית כלפי עבריינות נוער. מדיניות המציבה את האינטרס השיקומי של העבריין הצעיר ברף גבוה בסדר העדיפויות. 

העיקרון המרכזי המנחה הוא שרטוט נתיבים נכונים וראויים של דרכי טיפול, חינוך ומניעה (חלף ענישה כבדה אשר עלולה רק לדרדר את הנער אל עולם הפשע ולא לאפשר לו פתח ל"דף חדש"). הדברים באים לידי ביטוי לאורך כל ההליך הפלילי מבחינת הליכי חקירה מיוחדים, דרכי טיפול, סטנדרטים של שפיטה וכדומה. 

סנגור בעבירות נוער

הרוח הזו מאפיינת גם את עבודת הסנגור. ייצוג פלילי בתחום עבריינות הנוער דורש לא רק מקצועיות גבוהה ביותר אלא גם יכולת לגבש אסטרטגיה שצופה את פני העתיד. 

אנחנו שואפים גם לתת מענה בהווה וגם להגן ככל האפשר על העתיד של הלקוח הצעיר. קרי, למנוע/להפחית הכתמה בעבירות פליליות ובמרשמים שעלולה "לרדוף" אותו כאשר יבקש להתגייס לצבא או לשירות לאומי, להתקבל למשרות שונות, להתקבל ללימודים אקדמיים, להיות זכאי לאשרות כניסה למדינות זרות ועוד. במסגרת שירותינו בתחום עבירות הנוער, משרד עורכי דין שלומי בן דור מתמחה בין השאר ב:

  • חקירות קטין בהליכים פליליים. 
  • התמודדות אל מול מעצרי קטינים. 
  • עמידה על זכויות נאשמים קטינים.
  • סגירת תיקים פליליים לקטינים.
  • שינוי עילת סגירת תיק פלילי לקטין.
  • העברת תיקים פליליים "לטיפול מותנה".
  • ייצוג קטינים בפני בית המשפט לנוער.
  • ליווי קטינים בעניינים הקשורים לשירות המבחן לנוער.
גלילה למעלה