עבירות אלימות בספורט

מאמרים נוספים

עורך דין תעבורה

רמת האכיפה של משטרת התנועה בישראל נמצאת במגמת עלייה מתמדת. אם בשנת 2014 ניתנו בישראל כ-630,000 דו"חות תנועה "בלבד", נכון להיות מדובר על תדירות של יותר מ-1.4 מיליון דו"חות בשנה.  הרוב המכריע של עבירות התנועה הינן עבירות מסוג "ברירת משפט" המוכרות כ"קנסות". קרי, עבירות תנועה קלות כמו מהירות מפורזת או אי ציות לתמרורים. במקרים אלה

קרא עוד »

עבירות נוער

משרד עורכי דין שלומי בן דור מתמחה בעבירות נוער, בייצוג קטינים ובליווי בני משפחתם. עו"ד שלומי בן דור, מייסד המשרד, שירת במשך עשרות שנים בשורה של תפקידי מפתח במשטרת ישראל וביניהם ראש צוות חקירות נוער במחוז ירושלים.  במסגרת תפקידיו השונים במשטרה נחשף עו"ד בן דור לכל הפריזמה של עבריינות הנוער בישראל לרבות בנושאי סמים, אלימות,

קרא עוד »

עבירות אלימות בספורט

אלימות בספורט הפכה לצערנו "למכת מדינה" וכמעט מדי שבוע אנו נחשפים באמצעי התקשורת לדיווחים אודות קטטות, פריצות למגרשים, איומים, שימוש באמצעים מסוכנים (כמו אבוקות), תקיפת שוטרים וסדרנים ועוד. הדברים הגיעו עד לכדי כך שהמדינה ומשטרת ישראל נקטו בשורה של צעדים להתמודד עם התופעה. בין הבולטים שבהם ניתן לציין למשל את: וועדת צור – וועדה ציבורית

קרא עוד »

עורך דין פלילי

מדי שנה נפתחים במשטרת ישראל כ-300,000 תיקים ומתבצעים כ-50,000 מעצרים. תפקידו של עורך הדין הפלילי מתחיל כבר בשלבים המוקדמים ביותר של ההליך הפלילי ולעתים אף בטרם החשוד מקבל זימון לחקירה במשטרה. עם קבלת זימון לחקירה או למתן עדות, וכמובן שבמקרים של מעצר משטרתי, רצוי לפנות בהקדם וללא דיחוי לקבלת ייעוץ משפטי מטעם עורך דין פלילי.

קרא עוד »

ליצירת קשר

אלימות בספורט הפכה לצערנו "למכת מדינה" וכמעט מדי שבוע אנו נחשפים באמצעי התקשורת לדיווחים אודות קטטות, פריצות למגרשים, איומים, שימוש באמצעים מסוכנים (כמו אבוקות), תקיפת שוטרים וסדרנים ועוד. הדברים הגיעו עד לכדי כך שהמדינה ומשטרת ישראל נקטו בשורה של צעדים להתמודד עם התופעה. בין הבולטים שבהם ניתן לציין למשל את:

  • וועדת צור – וועדה ציבורית שמונתה על ידי משרד התרבות והספורט בשנת 2007 לייעץ לתחום האלימות בספורט, והגישה את מסקנותיה ב-2012. 
  • חוק איסור אלימות בספורט – בשנת 2008 הוחלט לייחד לאלימות בספורט חקיקה ייעודית במסגרת חוק איסור אלימות בספורט, תשס"ח-2008. החוק עוסק בנושאים כגון תנאי סף לקיום אירועי ספורט, אכיפה וענישה, סנקציות פליליות בגין הכנסתם של חומרים אסורים למגרשים, איסור על התבטאויות גזעניות, איסור פריצה למגרש, תקיפות באירועי ספורט, צווי הרחקה והגבלה ועוד. 
  • מערך מיוחד במשטרה לאלימות בספורט – בקיץ 2017 הקימה משטרת ישראל מערך מיוחד למניעת אלימות בספורט אשר פועל במימון משרד התרבות והספורט, משטרת ישראל והמשרד לביטחון פנים. 

סוגים שונים של עבירות אלימות בספורט

אלימות בספורט איננה מקשה אחת וישנה שורה ארוכה של עבירות הכרוכות בה. משרדנו הינו בעל ניסיון עשיר בתחום זה, בין השאר בזכות העובדה שעו"ד שלומי בן דור, מייסד המשרד, שירת במשך למעלה מ-20 שנה במשטרת ישראל ובתפקידים רבים בתחום עבריינות בספורט. 

במסגרת תפקידיו במשטרה כיהן עו"ד שלומי בן דור כראש צוות חקירות נוער וכחוקר האחראי על אצטדיון טדי בירושלים (היכל הספורט הגדול ביותר בבירה). אנו מתמחים בכל הסקאלה של עבירות האלימות בספורט לרבות:

  • הרחקה ממגרשים ומתקני ספורט. 
  • איסור כניסה לשדה המשחק (פריצה לכר הדשא או לפרקט). 
  • קטטות אוהדים. 
  • איסור הכנסת חפץ חשוד למגרש. 
  • התבטאויות גזעניות באירועי ספורט. 
  • תקיפה באירוע ספורט. 
  • ייצוג בעלי תפקידים בתחום הספורט כגון מארגני אירועי ספורט, היכלי ספורט, חברות סדרנים ואבטחה וכיוצא באלה. 

ייצוג שוטרים בהליכים במח"ש – משרדנו מייצג גם את "הצד השני של המתרס" כאשר אזרחים מגישים תלונות במח"ש נגד שוטרים על אירועים בהתמודדויות ספורט. הליווי לשוטר נעשה במקצועיות וברגישות יתרה. זאת, תוך היכרות מעמיקה עם ההתמודדות עם מח"ש מבחינה אישית, מבחינה משמעתית וכמובן שבמקרים חמורים שיכולים להגיע לכתב אישום פלילי. 

גלילה למעלה